Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Murata LQW18AS27NJ00J technical specifications.
| Type | RF Chip |
| Technology | Wirewound |
| Core Material | Non Magnetic |
| Inductance | 0.027uH |
| Tolerance | 5% |
| Inductance Test Frequency | 250MHz |
| Maximum DC Current | 0.6A |
| Max DC Resistance | 0.22Ohm |
| Minimum Quality Factor | 40 |
| Minimum Self Resonant Frequency | 2800MHz |
| Case Size | 0603 |
| Product Length | 1.8mm |
| Height | 1mm |
| Product Depth | 1.1mm |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 125°C |