The LQW18ASR12J00D is a surface mount general purpose inductor from Murata with a nominal inductance of 0.12uH and a DC resistance of 0.65Ohm. It has a maximum rated current of 0.3A and operates at a test frequency of 150MHz. The inductor is shielded and has a self resonance frequency of 1300. It is available in a 0603 package type and has a tolerance of 5%.