The Murata LQW18ASR22J0CD is a surface mount fixed inductor with a general purpose application. It has a nominal inductance of 22uH and a minimum quality factor of 25 at the nominal inductance. The inductor is rated for a maximum current of 0.2A and has a self resonance frequency of 900MHz. It is available in a 0603 package type and has a maximum operating temperature of 85 degrees Celsius.