Module DC-DC 1-OUT 3.3V 10A 33W 7-Pin SMD
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Current - Output 1 | 10A |
| Nominal Input Voltage | 4V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 10A |
| Output Power | 33W |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 3.3V |
| Package Quantity | 28 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | No |
| Series | NNL10-8 |
| Voltage - Output 1 | 3.3V |
| RoHS | Not Compliant |