Murata OKY-T/10-D12N-C technical specifications.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Current - Output 1 | 10A |
| Depth | 13.5mm |
| Efficiency | 94.5% |
| Features | UVLO, OCP, OTP, SCP |
| Height | 0.33inch |
| Isolation | Non-Isolated |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 1.3inch |
| Max Input Voltage (DC) | 14V |
| Min Input Voltage (DC) | 8.3V |
| Max Input Voltage | 14V |
| Min Input Voltage | 8.3V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Output Current | 10A |
| Max Output Power | 50W |
| Max Output Voltage | 5.5V |
| Min Output Voltage | 752.5mV |
| Max Power Dissipation | 50W |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Input Voltage | 12V |
| Nominal Output Voltage | 5.5V |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Supply Voltage | 12V |
| Output Current | 10A |
| Output Power | 50W |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 5.5V |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | Okami™ OKY-T/10-D12 |
| Voltage - Output 1 | 5.5V |
| Width | 0.53inch |