
The PKM34EWH1101C is a 34mm dynamic speaker with a maximum operating temperature of 70°C and a minimum operating temperature of -20°C. It has a maximum supply voltage of 40V and a DC rated voltage of 40V. The speaker is designed for chassis mount, flanges, or panel mounting and features 100mm lead length. It is available in a bulk packaging with 25 pieces per package.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Depth | 34.5mm |
| Diameter | 34mm |
| Frequency | 1.1kHz |
| Height | 9.5mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 100mm |
| Length | 46mm |
| Max Frequency | 1.1kHz |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Supply Voltage | 40V |
| Mount | Chassis Mount, Flanges, Panel |
| Package Quantity | 25 |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Self Resonant Frequency | 1.1kHz |
| Series | PK |
| Termination | Wire Leads |
| Voltage Rating | 40V |
| DC Rated Voltage | 40V |
| Washable | No |
| RoHS | Compliant |