The PLY10AN9012R0R2M is a dual common mode choke from Murata, designed for power and signal line applications. It has a mounting type of through hole and a package size of 18x16x17.5mm. The device operates within a temperature range of -25 to 60 degrees Celsius and has a maximum DC current rating of 2A. It is rated for 300VAC and has a minimum inductance of 900uH.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Murata PLY10AN9012R0R2M technical specifications.
| Mounting | Through Hole |
| Product Length (mm) | 18 |
| Product Depth (mm) | 16 |
| Product Height (mm) | 17.5 |
| Type | Power Line |
| Number of Lines | 2 |
| Configuration | Dual |
| Inductance | 900u(Min)H |
| Maximum DC Current | 2A |
| Voltage Rating | 300VAC |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Operating Temperature | 60°C |