The RDER72A154K2K1H03B is a ceramic capacitor with a capacitance of 0.15uF and a DC rated voltage of 100V. It has a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. The capacitor is designed for through hole mounting and has dimensions of 3.15mm in width, 5.5mm in length, and 4mm in height.