The Nichicon LNT2W331MSECBN is a polarized aluminum electrolytic capacitor with a capacitance of 330uF and a DC rated voltage of 450V. It has a maximum operating temperature of 105 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -25 degrees Celsius. The capacitor is 100mm in length and has 2 terminals. It is part of the NT series from Nichicon.