Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 5mm 70mA 2000h 85°C Ammo
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 10uF |
| Package/Case | Radial |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Through Hole |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | UFW |
| Tolerance | 20% |
| Voltage Rating | 63V |
| RoHS | Compliant |