The PESD3V3L4UW@115 is a unidirectional diode with a clamping voltage of 12V and a working voltage of 3.3V. It has a capacitance of 28pF and a leakage current of 300nA. The diode is packaged in a SOT-665 case with a length of 1.7mm and a depth of 1.3mm. It is lead free and has a maximum operating temperature of 150°C and a minimum operating temperature of -65°C. The diode is available on tape and reel.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 28pF |
| Package/Case | SOT-665 |
| Clamping Voltage | 12V |
| Depth | 1.3mm |
| Direction | Unidirectional |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 300nA |
| Length | 1.7mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Working Voltage | 3.3V |
| RoHS | Compliant |