DIODE, BIRDIR, ESD, 5V, SOD882D
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Breakdown Voltage | 9.5V |
| Min Breakdown Voltage | 5.5V |
| Peak Pulse Current | 12A |
| Polarity | Bidirectional |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Reverse Standoff Voltage | 5V |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |