Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the NXP TEA1723BT/N1 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SOIC |
| Max Input Voltage (AC) | 230V |
| Max Input Voltage | 230V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Packaging | Cut Tape |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for NXP TEA1723BT/N1 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
