Omron 61F-GP-N8110AC technical specifications.
| Length | 84mm |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Number of Inputs | 1 |
| Operating Supply Voltage | 110V |
| Overall Depth | 49.4mm |