
Controllers 24 VAC/DC 1/16 DIN VOLTAGE 1 ALARM
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Control Method | On/Off, Proportional (PID) |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Mount | Panel |
| Number Of Characters Per Row | 3.5 |
| Output Type | Voltage |
| Package Quantity | 1 |
| Ratings | IP66, Water Resistant, Dust Tight |
| Series | E5CSV |
| Termination | Screw |
| Weight | 0.265lb |
| RoHS | Compliant |