
The G3ZA-4H403-FLK-UTU is an On/Off controller from Omron, rated for operation between -10°C and 55°C. It features a chassis mount and DIN rail design, with a screw termination. This controller is compliant with IP20 and RoHS regulations, and is part of the G3ZA series.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Control Method | On/Off |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Mount | Chassis Mount, DIN Rail |
| Output Type | Voltage |
| Package Quantity | 1 |
| Ratings | IP20 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | G3ZA |
| Termination | Screw |
| Weight | 0.441lb |
| RoHS | Compliant |
