Omron LY2F-FDAC110-120 technical specifications.
| Coil Current | 10.8mA |
| Coil Resistance | 4.43kR |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (AC) | 110V |
| Contact Current Rating | 7A |
| Contact Material | Silver |
| Height | 35.56mm |
| Length | 43.94mm |
| Mount | Flanges |
| Package Quantity | 50 |
| Series | LY |
| Termination | Quick Connect |
| Throw Configuration | DPDT |
| Width | 22.6mm |