ON SEMICONDUCTOR - BZX85-C18 - DIODE, ZENER, 18V, 1.3W
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Onsemi BZX85-C18 technical specifications.
| Input Current | 15mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 1W |
| Reach SVHC Compliant | Yes |
| DC Rated Voltage | 18V |