Infrared Emitters R/O 512-F5D2 1.5mW 1.7V IR LED
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TO-46 |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Operating Supply Voltage | 1.7V |
| Packaging | Bulk |
| Series | F5D3 |
| Viewing Angle | 8° |
| Wavelength | 880nm |
| RoHS | Not Compliant |