
Low Dropout Regulators - LDO 4.5A Adjustable LDO
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TO-220 |
| Input Bias Current | 4mA |
| Max Input Voltage | 7V |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 4.5A |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 1.5V |
| Packaging | Rail/Tube |
| RoHS | Not Compliant |
