Switching Controllers Sync Buck Converter 2Phs Interleaved
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TSSOP |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Current | 50A |
| Output Voltage | 1.85V |
| Packaging | Rail/Tube |
| Series | FAN5090 |
| RoHS | Not Compliant |