DC/DC Switching Controllers ANG FG Dual Bootstrp 12V MOSFET Driver
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TSSOP |
| Max Input Voltage | 24V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 15V |
| Package Quantity | 61 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Series | FAN5099 |
| RoHS | Compliant |