Switching Controllers Regulator System Electronics
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | QSOP |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Current | 50mA |
| Output Voltage | 5V |
| Packaging | Rail/Tube |
| Series | FAN5235 |
| RoHS | Not Compliant |
