
Switching Converters, Regulators & Controllers 2.3-5.5V 600mA 6MHz
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Input Voltage | 5.5V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Supply Voltage | 5.5V |
| Output Current | 600mA |
| Output Voltage | 1.82V |
| Package Quantity | 3000 |
| Series | FAN5361 |
| RoHS | Compliant |
