Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Onsemi FAN7687AM datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SOP |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 1W |
| Max Supply Voltage | 15V |
| Min Supply Voltage | 4V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
| Operating Supply Current | 1mA |
| Overvoltage Threshold | 13.8V |
| Package Quantity | 54 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Power Dissipation | 1W |
| RoHS Compliant | Yes |
| Undervoltage Threshold | 9.3V |
| Watchdog Timer | No |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Onsemi FAN7687AM to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
