IC MOTOR DRVR 4.5V-13.2V 28SSOPH
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Outputs | 4 |
| Operating Supply Voltage | 13.2V |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |
