
4-Channel Motor Driver 30-Pin(28+2Tab) SSOPH-375SG2 T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SSOP |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -35°C |
| Operating Supply Voltage | 18V |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | FAN8045 |
| Supply Current | 1A |
| RoHS | Compliant |
