
2-Channel Motor Driver 14-Pin TSSOP T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TSSOP |
| Max Operating Temperature | 75°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Operating Supply Voltage | 9V |
| Package Quantity | 2500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | FAN8100 |
| Supply Current | 65mA |
| RoHS | Compliant |
