
3-Phase BLDC Motor Driver 5V 28-Pin SSOP T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SSOP |
| Max Operating Temperature | 75°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | No |
| Series | FAN8420 |
| RoHS | Not Compliant |