Trans MOSFET P-CH 20V 2.4A 3-Pin SuperSOT T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Continuous Drain Current (ID) | 2.4A |
| Fall Time | 25ns |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 8V |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Turn-Off Delay Time | 40ns |
| Turn-On Delay Time | 15ns |
| RoHS | Compliant |