
MOSFET 30V N-Ch PowerTrench Fast Switching
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Continuous Drain Current (ID) | 13A |
| Drain to Source Breakdown Voltage | 30V |
| Drain to Source Resistance | 9.4mR |
| Fall Time | 6ns |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20V |
| Max Operating Temperature | 175°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Polarity | N-CHANNEL |
| Power Dissipation | 3W |
| Turn-Off Delay Time | 24ns |
| RoHS | Not Compliant |