Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Panasonic AN34060A datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | TO-220-7 |
| Max Input Voltage | 14V |
| Min Input Voltage | 6V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Min Output Voltage | 5V |
| Mount | Through Hole |
| Number of Outputs | 3 |
| Output Configuration | Positive |
| Output Type | Fixed |
| Packaging | Rail/Tube |
| RoHS Compliant | No |
| Synchronous Rectifier | No |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Panasonic AN34060A to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
