Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Panasonic BR2325-1HB datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Battery Type | PRIMARY |
| Capacity | 0.165ah |
| Depth | 22.6mm |
| Diameter | 23mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 22.6mm |
| Number of Cells | 1 |
| Weight | 3g |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Panasonic BR2325-1HB to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
