
Photoelectric Sensor Diffuse-Reflective Dark ON NPN 0.1m
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | 100 |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Max Supply Voltage (DC) | 24V |
| Min Supply Voltage (DC) | 12V |
| Mount | Cable |
| Output Configuration | NPN - Open Collector |
| Output Type | NPN |
| Ratings | IP67 |
| Response Time | 1ms |
| Series | CY-100 |
| Termination | Cable |
| RoHS | Compliant |
