Panasonic ECQ-E1225KFW technical specifications.
| Capacitance | 2.2uF |
| Dielectric Material | Polyester |
| Lead Diameter | 0.8mm |
| Lead Pitch | 10mm |
| Length | 18.5mm |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Bulk |
| Termination | PC Pins |
| Tolerance | 10% |
| DC Rated Voltage | 100V |
| Width | 7mm |