The EEEFK1E331GP from Panasonic is a 330uF aluminum electrolytic capacitor with a maximum operating temperature of 105 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -55 degrees Celsius. It has a DC rated voltage of 25V and a capacitance of 330uF. The capacitor is a 2-terminal device with a width and length of 8.3mm and a height of 10.2mm.