Panasonic ERJ-S6SFR12V technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Package/Case | 0805 |
| Height | 0.6mm |
| Length | 2mm |
| Max Operating Temperature | 155°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 5000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Resistance | 120mR |
| Resistance Tolerance | 1% |
| Resistor Type | Thick Film |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | ERJ |
| Technology | THICK FILM |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 1% |
| Voltage Rating | 200V |
| Width | 1.2mm |