The ERTJ0ES104F is a thermistor from Panasonic with a maximum operating temperature of 125 degrees Celsius and a minimum operating temperature of -40 degrees Celsius. It has a package length of 1mm and a package width and height of 0.5mm. The thermistor has a resistance of 100kOhm and is available in a surface mount package with dual terminals.