Panasonic FX-101P-CC2 technical specifications.
| Amplifier Type | STANDARD |
| Depth | 30mm |
| Height | 30mm |
| Length | 64.5mm |
| Max Operating Temperature | 55°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Mount | DIN Rail |
| Operating Supply Current | 30mA |
| Operating Supply Voltage | 24V |
| Output Current | 100mA |
| Output Type | PNP - Open Collector, PNP |
| Package Quantity | 1 |
| Power Consumption | 720mW |
| Ratings | IP40 |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Termination | Cable |
| Width | 9mm |