Panasonic HL2-HP-AC120V-F technical specifications.
| Coil Current | 10mA |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (AC) | 120V |
| Contact Current Rating | 10A |
| Contact Material | Tin, Silver |
| Max Current Rating | 10A |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -50°C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125V |