Panasonic JQ1-B-12V-FT technical specifications.
| Coil Current | 33.3mA |
| Coil Resistance | 360R |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 12V |
| Contact Current Rating | 5A |