Panasonic JQ1A-B-18V-F technical specifications.
| Coil Current | 11.1mA |
| Coil Resistance | 1.62kR |
| Coil Voltage (DC) | 18V |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250V |
| Max Voltage Rating (DC) | 110V |