Panasonic JS211126-AA technical specifications.
| Capacitance | 12uF |
| Dielectric Material | Polyester |
| Height - Seated (Max) | 1.28inch |
| Lead Free | Contains Lead |
| Length | 1.555inch |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Chassis Mount |
| Package Quantity | 200 |
| Packaging | Bulk |
| Series | SMF |
| Termination | Quick Connect |
| Tolerance | 10% |
| Voltage Rating (AC) | 210V |
| Width | 1.051inch |