PANASONIC ELECTRIC WORKS JW1AFSN-B-DC24V-FT General Purpose Relay, JW Series, Power, Non Latching, SPST-NO, 24 VDC, 10 A
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Panasonic JW1AFSN-B-DC24V-FT technical specifications.
| Coil Current | 22mA |
| Coil Resistance | 1.1kR |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 24V |
| Contact Current Rating | 10A |