Panasonic JW1AFSN-B-DC48V-F technical specifications.
| Coil Current | 11mA |
| Coil Power | 530mW |
| Coil Resistance | 4.4kR |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 48V |
| Contact Current Rating | 10A |
| Contact Material | Tin, Silver |
| Max Current Rating | 10A |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30V |