Panasonic JW1AFSN-DC18V-F technical specifications.
| Coil Current | 29mA |
| Coil Resistance | 611R |
| Coil Voltage (DC) | 18V |
| Max Current Rating | 10A |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30V |