Panasonic JW2SN-B-DC18V technical specifications.
| Coil Current | 29mA |
| Coil Power | 530mW |
| Coil Resistance | 611R |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 18V |
| Contact Current Rating | 5A |
| Contact Material | Silver |
| Height | 20mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 28.6mm |
| Max Current Rating | 5A |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30V |
| Mount | Through Hole |
| Operate Time | 15ms |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Tray |
| Relay Type | General Purpose |
| Release Time | 5ms |
| Series | JW |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | DPDT |
| Width | 12.8mm |