Phihong PDA012A-350C-H-R technical specifications.
| Approvals | CE, cULus |
| Current - Output 1 | 350mA |
| Efficiency | 75% |
| Features | OVP, OCP, OTP, SCP |
| Height | 1.81inch |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Length | 2.81inch |
| Max Operating Temperature | 50°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Output Current | 350mA |
| Max Power Dissipation | 12W |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 34.4V |
| Package Quantity | 1 |
| Ratings | IP20 |
| Series | PDA |
| Termination | Connector |
| Voltage - Output 1 | 34.4V |
| Weight | 0.331lb |
| Width | 1.33inch |