
Circuit Breaker Thermomagnetic 1Pole 0.6A 250VAC/65VDC
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Actuator Type | Lever |
| Package/Case | 100 |
| Color | Black |
| Current Rating | 600mA |
| Length | 83.5mm |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Mount | DIN Rail |
| Number of Poles | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | TMC |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating (AC) | 250V |
| DC Rated Voltage | 65V |
| Width | 12.5mm |
| RoHS | Compliant |