
Audio Indicator Diaphragm Piezo Wire Lead 3600Hz to 4600Hz
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Projects Unlimited AB1541 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Diameter | 15mm |
| Frequency | 4.1kHz |
| Impedance | 1kR |
| Inside Diameter | 8.4mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Input Voltage | 15V |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Mount | Flush |
| Package Quantity | 200 |
| Packaging | Bulk |
| Self Resonant Frequency | 4.1kHz |
| Thickness | 200um |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Projects Unlimited AB1541 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
